النینو ,نرمال ,پاییز ,دانسفهان ,زمستان ,بارندگی ,خواهیم داشت ,برای دانسفهان ,میدان امام ,نمایی برفی ,پدیده پیوند ,مثبت پدیده ال‌نینو ,نرمال میالنینو دانسفهان  النینو  در استان قزوین النینو برای دانسفهان پاییز وزمستان 94 فعالیت النینو

 

مهدی فرخ زاد   کارشناس جغرافیا

 

 وضعیت بارندگی در پاییز سال جاری نرمال یا بالاتر از نرمال می‌باشد البته این اثر مثبت پدیده ال‌نینو برای دانسفهان و کشور است.

مهدی فرخ زاد  در تعریف النینو  :در هواشناسی ال‌نینو را یک پدیده پیوند از دور می‌نامند که در اقیانوس آرام اتفاق می‌افتد اما اثرات آن آب و هوای کل جهان را دربرمی‌گیرد. 

 دانسفهان  نمایی برفی از میدان امام حسین ع محله درزی ها

 دانسفهان کیک بوکسینگ

النینو  در دانسفهان    نمایی برفی از میدان امام حسین ع دانسفهان  danesfahan el nino

 دانسفهان کیک بوکسینگ

دانسفهان النینو

پدیده پیوند از دور دارای شاخصه‌های متفاوتی است که هواشناسان برای شناسایی آنها دمای آب روی سطح اقیانوس را اندازه گیری کرده و این تغییرات دمایی نشان می‌دهد که در حالت ال‌نینو یا عکس این حالت به نام لانینو قرار داریم.
 ال‌نینو اثر مستقیم بر آب و هوای ایران ندارد بلکه اثر آن به صورت غیر مستقیم است؛ بدین شکل که بارش‌های مختلف در سطح وسیعی از کشور افزایش می‌یابد.
 در استان قزوین  و شهر دانسفهان کم و بیش اثرات ال‌نینوهایی که در مدت آماری اتفاق افتاده زمینه تغییرات آب و هوایی را فراهم کرده است و اثرات ال‌نینوهای رخ داده در مدت 57 سال گذشته 16 مورد بود که سبب افزایش بارندگی شد.
 براساس ال‌نینوی سال 2015 که معروف به ال‌نینوی کلرادو است وضعیت بارندگی در پاییز سال جاری نرمال یا بالاتر از نرمال می‌باشد البته این اثر مثبت پدیده ال‌نینو برای استان و کشور است.
 پدیده ال‌نینو سیکل چرخشی 2 تا 7 ساله دارد که البته به طور مطلق این مدت اتفاق نمی‌افتد و آمارهای موجود در گذشته این رخداد را نشان داده است.

نباید زمستان پیش رو را با زمستان سال 86 شبیه سازی کنیم  . البته منظور من اینست که زمستان امسال نسبت به زمستان 86 بارندگی بیشتری را داراست.

به لحاظ دمایی تغییرات به واسطه یک شاخص پیش بینی فصلی ارائه نمی‌شود بلکه برای این پیش بینی تمام مولفه‌های آب و هوایی باید در نظر گرفته شود.
 براساس پیش بینی فصلی مرکز ملی اقلیم شناسی بارش در فصل پاییز امسال نرمال و به لحاظ دمایی در شرایط پایین تر از نرمال است؛ یعنی پاییز سردی را پیش رو خواهیم داشت و این شرایط تا ماه اول زمستان ادامه خواهیم داشت.
 البته این شرایط میانگین تغییرات یک فصل است و در این میانگین شاید روزهای سرد و روزهای گرم در این فصل را داشته باشیم یعنی مجموع میانگین بارندگی مناسب و کاهش دما را در 3 ماه آینده نشان می‌دهد و انتظار بارش برف هم خواهیم داشت.
طی چند سال اخیر با وقوع خشکسالی در منطقه مردم شرایط زمستان واقعی را فراموش کرده‌اند. در سال جاری یک پاییز  وزمستان سرد وپر بارش  را خواهیم داشت

منبع اصلی مطلب : کیک بوکسینگ دانسفهان
برچسب ها : النینو ,نرمال ,پاییز ,دانسفهان ,زمستان ,بارندگی ,خواهیم داشت ,برای دانسفهان ,میدان امام ,نمایی برفی ,پدیده پیوند ,مثبت پدیده ال‌نینو ,نرمال می
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : النینو دانسفهان النینو در استان قزوین النینو برای دانسفهان پاییز وزمستان 94 فعالیت النینو